12 grudnia br. klasa VIIa uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Poznania. Celem było pogłębienie znajomości życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, którego dwie książki: „Quo vadis” i „Latarnik” były omawiane na zajęciach w szkole. Muzeum założone przez pasjonata prozy autora Trylogii – Ignacego Mosia – doskonale spełnia tę funkcję.
W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą wybuchu uczniowie zwiedzili z przewodnikiem interaktywne Muzeum Powstania Wielkopolskiego mieszczące się w zabytkowym Odwachu. Skromną część ciekawej ekspozycji można zobaczyć na zdjęciach.
Dodatkową atrakcję stanowiła podróż pociągiem i poznański „Chlebak”. Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki Arleta Michalak i Beata Sierańska.