Dzień 21 grudnia, a w naszej szkole już świąteczna atmosfera. Wszyscy uczniowie, odświętnie ubrani, w radosnych nastrojach czekają na „mający się wydarzyć cud narodzin”.

Świąteczny dzień przebiegał w trzech etapach. Najpierw uczniowie trzecich klas gimnazjum i klasa VII, VIII A i B prezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe w „konkursie piosenki świątecznej w języku angielskim”. Komisja konkursowa w składzie: p. E. Półtoranos, p. L. Rumianowska i p. D. Bukowska oceniała wykonawców w czterech kategoriach: melodia, strój, zaangażowanie i choreografia. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – uczniowie klasy VIIIA
II miejsce – uczniowie klasy IIID
III miejsce – uczniowie klasy IIIC
Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas młodszych I, II, IV, V. Konkurencja była duża, dlatego komisja przyznała:
I miejsce – uczniowie klas: IA, IB, IIA, IIB i IVA
II miejsce – uczniowie klas: VA i VB

Ta konkurencja wywołała duże emocje. Były wymyślne stroje, a nawet efekty specjalne.
W dalszej części świątecznego dnia uczniowie gimnazjum oraz uczniowie klas VII i VIII brali udział w montażu słowno-muzycznym pod tytułem „Marana-tha”, który przypomniał wszystkim, że Bóg stał się człowiekiem, dla każdego z nas, tu i teraz.
W przedstawieniu brali udział uczniowie z koła teatralnego „Pierwszy dzień tygodnia” w składzie: Jędrzej Wolski, Julia Kwiatkowska, Zuzia Szczechowicz, Julita Zamroczyńska, Zuzia Śniegowska, Ola Laskowska, Olga Czerwińska, Anastazja Furtak, Zuzia Lorczak, Maria Pankowska, Wiktoria Pieszak, Michał Kasprzak i Kacper Sielecki.
Spektakl przygotowały: p. Arleta Michalak i p. Lidia Kleczewska.

Uczniowie młodszych klas (I, II, IV, V) obejrzały jasełka przygotowane przez klasę IIA pod kierunkiem p. Lidii Kleczewskiej i p. Arlety Michalak.
Po dużej dawce pozytywnej energii wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na wspólną wigilię.
Ten ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia obfitował w wiele atrakcji i uczniowie w świątecznych nastrojach udali się do domu, aby znów spotkać się w Nowym 2019 Roku.