Dobra zabawa i aktywnie spędzony czas z mapą na orientację w toruńskiej Barbarce, były udziałem uczniów „jedynki” w sobotę 1 grudnia 2018. To już 41 Nocne MnO organizowane przez Klub Skarmat z Torunia. Reprezentacja mogileńskiej SP 1 to 11 drużyn w kategorii TP i 5 w TT, w sumie 38 osób. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę poradzili sobie nieźle. W kategorii TP tylko  40 punktów straciła drużyna w składzie Inga Szymaniak, Laura Jędraszak i Gracjan Gajda, która o jeden punkt wyprzedziła Amelię Ostrowską, Marikę Kurant i Oskara Bauzę. Dobrze też poszli siódmoklasiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na orientację. Jakub Ozimek, Eryk Nadolski, Maciej Kopiński i Kacper Kuzak mieli dwa punkty stowarzyszone czyli 50 punktów karnych. Wśród młodzieży starszej najlepiej poszły Natalia Szafrańska i Klaudia Dziekańska, które miały czwarty wynik na trasie TT. Konkurencja była bardzo duża bo na starcie stanęło aż 248 zawodników stanowiących 93 zespoły. Oprócz zmagań na orientację czas miło płynął również przy ognisku gdzie smażono kiełbaski i rozmawiano na różne tematy w gronie pasjonatów orientacji. Młodzieżą opiekowały się panie B. Ozimek i M. Błotnicka, która wyjazd zorganizowała.