9 listopada SP1 w Mogilnie hucznie świętowało Dzień Patrona. Dzień ten rozpoczął się od Mszy Świętej w klasztorze, po której uczniowie wraz w wychowawcami udali się do szkoły. Przemarsz prowadzony był przez poczet sztandarowy. Podczas apelu okolicznościowego na tzw. łączniku odśpiewano hymn państwowy, delegacje klas złożyły kwiaty pod repliką pomnika Wawrzyniaka, a na koniec odśpiewano pieśń „My Pierwsza Brygada”.  Po zakończeniu apelu uczniowie klas  I, II , IV i V udali się z wychowawcami do klas. Klasy I i II zaangażowały się w tworzenie prac plastycznych, których bohaterem był ksiądz Piotr Wawrzyniak, natomiast klasy IV i V uczestniczyły w grach i zabawach dydaktycznych. Uczniowie klas VII i VIII udali się na spotkanie tematyczne poświęcone patronowi szkoły oraz odzyskaniu przez Polskę niepodległości prowadzone przez Roberta Sieleckiego. Klasy III gimnazjalne pozostały na łączniku i uczestniczyły w spotkaniu z gościem ze Śremu panem Leszkiem Mańkowskim, który przybliżył im polskie „Drogi do niepodległości”. Świętowanie zakończyło wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczniów „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 1111. Wraz z uczniami, gronem pedagogicznym, dyrekcją oraz pracownikami szkoły świętowała Pani Melania Kranc – starszy wizytator kuratorium oświaty w Bydgoszczy oraz grupa przedszkolaków Jedynki.