Jak świętować to świętować! Takie hasło może towarzyszyć obchodom Dnia Patrona oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie. Zaczęło się wszystko już 6 listopada we wtorek, kiedy uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym Ksiądz Piotr Wawrzyniak – Wielki Syn Narodu Polskiego. Osiemnastu uczniów rywalizowało o miano najlepszego znawcy życia i działalności księdza Piotra Wawrzyniaka. Zwycięstwo w tej rywalizacji przypadło uczennicy klasy VII a  – Zofii Siwa.    W konkursie przyznano dwa drugie miejsca, zdobyli je uczniowie klasy VIII a – Weronika ZaborowskaKacper Sielecki.  Konkurs przygotował i przeprowadził nauczyciel historii Robert Sielecki.