5 października odbył się Cross Niepodległości organizowany przez Zespół Szkół w Mogilnie. Bieg upamiętniał 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Trasę obejmowała łąkę znajdującą się między ulicami 11 Listopada oraz Padniewską. Z naszej szkoły udział brali uczniowie klas I, II, IV, V, VIII oraz III gimnazjum.

Bieg przeprowadzono z podziałem na kategorie dziewczyn i chłopców, na trzech dystansach, dla trzech różnych kategorii wiekowych. Klasy 1-3 biegły na dystansie 300m, klasy 4-6 na 500m, a klasy 7, 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum na 800m. Wśród klas 8 i 3 gimnazjum w kategorii dziewcząt pierwsze 12 miejsc należało do uczennic naszej szkoły. Na podium stanęły: Martyna Gryboś (I miejsce), Julita Zamroczyńska (II miejsce) i Weronika Lorek (III miejsce). Natomiast w kategorii chłopców sukces osiągnęli: Kamil Wiśniewski (I miejsce) oraz Jędrzej Wolski (II miejsce). Uczniowie byli pod opieką pani Hanny Kowalskiej oraz praktykantki Karoliny Nowak.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!