29 maja 2018 r. klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym gminny program czytelniczy ” Zapraszamy i czytamy” realizowany przez Szkołę Podstawową w Gębicach pod patronatem Burmistrza Mogilna. Spotkanie odbyło się w Mogileńskim Domu Kultury. Obejmowało akcję czytelniczą „Ratusz czyta dzieciom”, wręczenie nagród za udział w konkursach oraz prezentacje wyróżnionej nagrodami głównymi twórczości i kreatywności uczniów szkół podstawowych. Przedstawiciele władz gminnych: Burmistrz Mogilna p. Leszek Duszyński oraz Przewodnicąca Rady Miejskiej p. Teresa Kujawa zaprezentowali dzieciom wybrane utwory literackie. Nasze pierwszaki odebrały dyplomy – wyróżnienia w konkursie czytelniczo- plastycznym „Malowane literaturą dziecięcą” (12 uczniów) oraz „Prezentacja ulubionej książki” (2 uczniów).