16 kwietnia br. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Turniej Słowa „Inspiracje”,  kolejny raz zmieniła się też jego formuła. W tym roku prezentowali się tylko recytatorzy, a nowym doświadczeniem były dla nas występy najmłodszych dzieci z klas pierwszych. W konkursowych zmaganiach, w pięknej scenerii przygotowanej przez p. Hannę Leśną, wzięło udział 39 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie, z czego 20 uczniów klas II i III gimnazjalnych.

Komisja w składzie: p. Grażyna Lewandowska – przew. (organizator etapu powiatowego, MDK), p.  Arleta Michalak, p. Małgorzata Gumienna przyznała w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia dla recytatorów:

Klasy I SP

I miejsca ex aequo: Kornelia Porada  i Oliwia Plucińska

II miejsce: Jessica Frydlewska

III miejsce: Igor Nowak

Wyróżnienia: Kornelia Szykowna i Borys Jaworski

Klasy IV SP

I miejsce: Wiktor Sielecki

Klasy VII SP

I miejsca ex aequo: Weronika Zaborowska i Kacper Sielecki

II miejsce: Alicja Winiarska

III miejsce: Izabela Furtak

Klasy II gim

I miejsca ex aequo: Jędrzej Wolski i Zuzanna Krawczyk

II miejsce: Zuzanna Szczechowicz

III miejsce: Julita Zamroczyńska

Wyróżnienia: Jagoda Broniszewska, Olga Czerwińska i Aleksandra Laskowska

Klasy III gim

I miejsca ex aequo: Wojciech Wasilewski i Marta Podolska

Najmłodsi otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a uczniom wyróżnionym i nagrodzonym dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył przysłuchujący się z uwagą prezentacjom pan dyrektor Hieronim Rumianowski.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 8 i 9 maja w MDK,  zakwalifikowano:

Kornelię Poradę, Oliwię Plucińską, Wiktora Sieleckiego, Weronikę Zaborowską, Kacpra Sieleckiego, Jędrzeja Wolskiego, Zuzannę Krawczyk, Wojciecha Wasilewskiego i Martę Podolską.

Wszystkim tym uczniom życzymy połamania języka (co naturalnie jest bardzo dobrym życzeniem w tej sytuacji)

Organizator turnieju – B. Wenglewicz-Sierańska