Tegoroczne szkolne rekolekcje wielkopostne w naszej szkole, przeżywaliśmy wspólnie z o. Cezarym Szcześniakiem i Br. Piotrem Hejno. Nauki rekolekcyjne głoszone były dla dzieci z klas I i IV w Klasztorze, natomiast dla młodzieży z klas VII oraz II i III gimnazjum w Farze.

Gimnazjaliści i siódmoklasiści wzięli udział w XI Festiwalu Piosenki Religijnej przygotowanym przez p. Ewę Półtoranos. Występy klas oceniało jury w składzie p. Maria Jasińska i p. Stanisław Zając.
I miejsca przyznano piosenkom: „Nasze oczekiwanie” w wykonaniu klasy IIb oraz „Biada”, zaśpiewanej przez klasę IIId.

Aktorzy ze szkolnego koła teatralnego „Pierwszy dzień tygodnia” przygotowali przedstawienie pt.”Bóg i … umarł”, w którym przypomnieli, że odpychany i lekceważony Chrystus, pozostaje z nami i chce, abyśmy poszli zmartwychwstać razem z Nim. Na scenie zobaczyliśmy: Jędrka Wolskiego, Wojtka Wasilewskiego, Olgę Czerwińską, Zuzię Lorczak, Zuzię Śniegowską, Michała Kasprzaka, Zuzię Szczechowicz, Olę Laskowską, Julię Kwiatkowską, Kacpra Sieleckiego, Marysię Pankowską, Wiktorię Pieszak, Julitę Zamroczyńską i Anastazję Furtak. Uczniów przygotowały panie: Arleta Michalak i Lidia Kleczewska.

W czasie rekolekcji uczniowie oglądali także filmy: starsi „Bóg nie umarł”, pierwszaki „Książę Egiptu”, a uczniowie klas czwartych „Cudowny chłopiec”.
Dla uczniów klas IV przygotowano także różnorodne łamigłówki religijne.
Centralnym punktem szkolnych rekolekcji była Msza Święta.