Łączy ich 18 południk i marsze na orientację

Tak można powiedzieć o zawodnikach, którzy wystartowali 17 marca 2018 r. w VII Bydgoskim Marszu na Orientacje po 18. Południku, którego motto przewodnie brzmiało „Spacer z muzyką w tle”. Start zlokalizowany był w Filharmonii Pomorskiej, a trasa wiodła przez Dzielnicę Muzyczną, z jej pięknymi parkami i skwerami. Uczestnikom wydano 370 kompletów materiałów startowych, a na dwie trasy wyruszyli zawodnicy z Mogilna, Bysławia, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Torunia, Złejwsi Wielkiej , Czarnowa , Chełmna a nawet z Klinisk i Goleniowa spod Szczecina, tworząc aż 99 drużyn. Nasze miasto reprezentowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i klas gimnazjalnych. Najliczniejsza była reprezentacja klas czwartych, które od początku roku szkolnego aktywnie uczestniczą w wyjazdach Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego. Wszystkie 11 drużyn (w sumie 31 osób) ukończyło marsz, który okazał się bardzo trudny, bo żaden z 99 zespołów nie miał zerowego, czyli najlepszego przejścia. Najlepszy wynik osiągnęli Kacper Kaźmierczak i  Mateusz Bartkowiak, którzy mieli 55 punktów karnych , ze stratą 25 do zwycięzców. Słoneczna, choć trochę mroźna, pogoda pozwoliła uczestnikom szkolnego wyjazdu zwiedzić Stare Miasto i Wyspę Młyńską, a ponieważ humory dopisywały to wyjazd należy uznać za bardzo udany, co potwierdzają opiekunki , panie Maria Błotnicka, Beata Ozimek i Danuta Krajewska. Uczestnicy wyjazdu:

1. Wiktor Kwiatkowski
  2. Wiktor Posadzy