„Ferie z mapą i kompasem” w mogileńskiej jedynce to już tradycja. Turystyczne spotkanie, które cieszy się popularnością zarówno wśród gimnazjalistów jak i uczniów podstawówki, odbyło się w dniach 14-15 lutego br. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób. Głównym punktem programu był marsz na orientację. Obył się na dwóch trasach, z uwagi na uczestników klas pierwszych i czwartych  TP dla niezaawansowanych i TM dla średniozaawansowanych, z myślą o gimnazjalistach. Choć teren marszu był dobrze znany, to ze względu na utrudnienia na mapie, takie jak wycinki i usunięta częściowo treść, zadanie wcale nie było proste. W kategorii TP pierwsze miejsce zajęły Weronika Zygmunt i Michalina Frandzelska, a w TM męska drużyna w składzie Dominik Bąkowski, Kacper Kukurenda i Adam Lewandowski. Pięknie na trasie spisały się pierwszaki Szymon Jakubowski, Natasza Pietrzak i Jessica Frydlewska, którzy wędrowali wspólnie z absolwentami Julią Walenciak i Michałem Kurkiem.

Wielu emocji dostarczył nocny bieg patrolowy. Na jego starcie stanęły drużyny mieszane, składające się z uczniów podstawówki i gimnazjum. Taka współpraca przyniosła bardzo dobre efekty. Marsz składający się z sześciu zadań, które należało najpierw odnaleźć na podstawie skomplikowanej mapy satelitarnej pociętej w puzzle, trzeba było  pokonać w jak najkrótszym czasie. Tę wymagającą konkurencję wygrał dziewczęcy zespół w składzie: Olga Kaptur, Aleksandra Śmigowska, Aleksandra Stachowiak, Rozalia Radomska i Ewelina Rogala.

Poza tym uczniowie zrealizowali zajęcia związane z profilaktyką uzależnień, oraz w czasie warsztatów kulinarnych zastanawiali się nad znaczeniem zdrowego odżywiania. Wszyscy również z przyjemnością i dużym entuzjazmem wzięli udział w nocy gier, w czasie której poznawali najciekawsze dostępne na rynku planszówki, a przede wszystkim spędzali wspólnie czas ucząc się dobrej współpracy w grupie. Również nocleg w szkolnych warunkach i przeprowadzone zajęcia integracyjne, pozytywnie wpłynęły na funkcjonowanie, tej zróżnicowanej wiekowo, grupy. Jak w poprzednich latach organizatorem imprezy były panie Maria Błotnicka i Beata Ozimek.

Uczestnicy „Ferii z mapą i kompasem”

Kacper Kukurenda
Dominik Bonkowski