5 grudnia, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbył się wernisaż kończący realizację zadania „Skąd się biorą przyjaciele? Zaprzyjaźnij się z książką”. Realizacja tego  zadania odbyła się przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo Dla Książki 2017. Gośćmi wydarzenia byli między innymi  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie uczestniczący w cyklu warsztatów plastycznych, literackich i wydawniczych. Po powitaniu gości przez dyrekcję i pracowników biblioteki , uczestnicy wernisażu wysłuchali opowiadań młodych mogileńskich literatów – Weroniki Zaborowskiej i Kacpra Stefaniaka z SP1 w Mogilnie – w interpretacji Grażyny Lewandowskiej, obejrzeli prace plastyczne i stworzone przez dzieci książeczki. Młodzi autorzy otrzymali upominki książkowe nawiązujące do tematu przyjaźni i relacji międzyludzkich. Z naszej szkoły uhonorowano następujących uczniów klas VII: Anastazję Furtak, Ninę Gryboś, Martynę Gryboś, Martę Niecikowską, Aleksandrę Redman, Martynę Renk, Kacpra Sieleckiego, Kacpra Steaniaka, Oliwiera Urbaniaka, Weronkę Zaborowską i Konrada Zakęś. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów NASZYCH UCZNIÓW!