Jak zwykle w listopadzie, z okazji kolejnej rocznicy śmierci ks. Piotra Wawrzyniaka, który jest patronem mogileńskiej „Jedynki”, odbył się Marsz na Orientację „Śladami historii”. Ten ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, polegający na spacerze z mapą i szukaniu odpowiednich obiektów w terenie, zgromadził na starcie aż 136 osób w 44 drużynach. Wiek uczestników wahał się od przedszkolnego do emerytalnego, co bardzo cieszyło organizatorów ze Szkolnego Koła Turystyczno- Krajoznawczego SP 1. Oprócz zawodników z Mogilna bardzo licznie stawili się pod opieką swoich nauczycieli uczniowie z Pakości, łącznie 48 osób. Startowały też drużyny z Torunia. Ciekawe i dosyć trudne trasy marszu  w trzech kategoriach, szkoleniowej TSz , dla poczatkujących TP i dla średniozaawansowanych TT, przygotował tradycyjnie pan Waldemar Fijor z Klubu InO SKARMAT z Torunia. Ponieważ pogoda dopisała pokonanie trasy między amfiteatrem i Klasztorem było dużą przyjemnością. Oczywiście jak na prawdziwe zawody przystało udało się wyłonić zwycięzców każdej kategorii. Tegoroczni zwycięzcy: TT Remigiusz Szmyt, Mikołaj Wegner, Miłosz Wiśniewski i Mateusz Zamroczyński (SP 1 Mogilno); TP Lena, Anna, Maciej Murawscy (Skarmat Toruń); TSz Gabrysia Chojnacka, Jessica Frydlewska, Julia Kaczmarek, Roksana Krygier, Kaja Kwiatkowska, Igor Nowak, Kornelia Porada, Hubert Rydwelski, Zuzanna Semanowicz, Sara Szczęsna, Kornelia Szykowna, Zosia Zarychta (klasa 1 a SP 1 Mogilno) pod opieką Lidii Kleczewskiej z towarzyszeniem rodziców.

Finał imprezy, czyli ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w „Jedynce”. Nie zabrakło tez pysznej grochówki przygotowanej przez panią Annę Wilk w szkolnej stołówce, a zjedzonej w warunkach polowych na boisku szkolnym. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele Maria Błotnicka – opiekun Koła Turystycznego i pomysłodawca imprezy, Beata Ozimek, pracownik Biblioteki Publicznej Danuta Krajewska wspierani przez absolwentów Małgorzatę Kruszka, Alicję Błotnicką, Julię Walenciak i Michała Kurka oraz uczniów klasy VII b z SP nr 1.