W piątek 10 listopada 2017 roku grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie świętowała radośnie Dzień Patrona. Przypomnijmy, że patronem „Jedynki” jest wielki syn narodu polskiego, niezwykły  człowiek, kapłan i społecznik, czyli ks. Piotr Wawrzyniak. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. sprawowaną w klasztorze. Następnie już w murach szkoły, odbywały się spotkania z zaproszonym gośćmi, zabawy, konkursy, których celem było przybliżenie uczniom dokonań ks. Wawrzyniaka. Pierwszoklasiści wykonywali prace plastyczne, a czwartoklasiści rysowali komiks. W tej drugiej kategorii wyróżnienia otrzymali uczniowie kl. IVa- Wiktor Kwiatkowski i Wiktor Sielecki.

Natomiast uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie wiadomości o patronie. Pierwsze miejsce zajął Kacper Sielecki (VIIa), drugie miejsce-Konrad Zakęś (VIIa), a trzecie Kacper Stefaniak (VIIB). Wyróżnienia otrzymali: Maciej Suszek (VIIB)oraz Weronika Zaborowska (VIIa).

Z kolei gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z p. Marią Jasińską, emerytowanym nauczycielem historii oraz p. dyr. Hieronimem Rumianowskim.