13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice. Swoją obecnością zaszczyciła nas liczna grupa emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klas gimnazjalnych piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Rodzice i uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły złożyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Teresa Kujawa oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Katarzyna Solarczyk. Następnie Dyrektor Pan Hieronim Rumianowski nagrodził pracowników szkoły za osiągnięcia dydaktyczne oraz zaangażowanie w życie szkoły.

W tym roku minęło 30 lat odkąd SP1 została przeniesiona do obecnego budynku szkoły. W związku z tym koleżanka Małgorzata Gumienna zabrała nas w sentymentalną podróż do dawnych czasów „starej jedynki”. Przedstawiła krótką prezentację zdjęć i eksponatów z nią związanych. Była to niezwykle wzruszająca „podróż”, która pozostanie w naszej pamięci tak jak wiele chwil spędzonych przez nas w budynku szkoły, w którym najpierw była Szkoła Podstawowa nr1, potem Gimnazjum im. Księdza Piotra Wawrzyniaka, a obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Piotra Wawrzyniaka!