Bardzo liczna grupa uczniów z SP 1 spędziła sobotę, 7 października w Toruniu, uczestnicząc w Rajdzie „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć”.  Jest to cykliczna impreza organizowana przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia i Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa. Celem tej imprezy jest propagowanie życia wolnego od uzależnień.

W ramach rajdu uczniowie wystartowali ma trasie Marszu na Orientację, który odbył się w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Spacer z mapą był ciekawy i dostarczył wielu emocji. Szczególnie przeżywali go uczniowie klas IV, którzy po raz pierwszy wystartowali w takiej imprezie. Okazali się dobrymi uczniami bo wędrując i słuchając wskazówek aż dwie drużyny czwartoklasistów pokonały trasę bezbłędnie. Były to: Ewelina Rogala i Rozalia Radomska oraz Zuzanna Malczewska, Marika Kurant i Julia Cierpisz. Oczywiście starzy bywalcy, czyli uczniowie klas gimnazjalnych, też odnotowali sukces zerowego przejścia w bardzo dobrym czasie. Były to dwie męskie drużyny : Mateusz Bartkowiak, Błażej Leśny i Łukasz Porowski oraz Kacper Kukurenda, Kacper Blige i Klaudiusz Leśny.

Poza  tym młodzi turyści zwiedzali Ogród Zoobotaniczny oraz podziwiali zabytki średniowiecznego Torunia. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Beata Ozimek, Agnieszka Sielecka i organizator wyjazdu Maria Błotnicka.